Uczniowie z Ukrainy w naszej szkole

• przez

4, 9,11 i 12 stycznia gościliśmy w naszej szkole uczniów z Ukrainy wraz z ich opiekunami. W poniedziałek 4 stycznia powitaliśmy delegację słodkim akcentem i ruszyliśmy na zwiedzanie balonu na boisku szkolnym, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Następnie ruszyliśmy do hali sportowej, gdzie zorganizowane zostały dla naszych gości zajęcia sportowe prowadzone przez nauczycieli w-f naszej szkoły, p. Pawła Sieczkę oraz p. Agatę Osman. Po sportowych zmaganiach udaliśmy się do stołówki szkolnej, gdzie nasi goście mogli się napić i poczęstować owocem. Po krótkim odpoczynku uczniowie ruszyli na zwiedzanie szkoły pod opieką przewodniczącego szkoły Wojciecha Liszewskiego oraz naszej uczennicy pochodzenia ukraińskiego Sofii.

9 stycznia w poniedziałek odbyło się spotkanie z harcerzami pod okiem Druha Lucjana Pietrzczyka, podczas którego uczniowie z Ukrainy dowiedzieli się dużo ciekawych informacji dotyczących działalności harcerstwa w Polsce. Druh Lucjan poprowadził harcerskie zabawy i zachęcił do wspólnego śpiewania przy dźwiękach gitary. Po harcerskiej przygodzie uczniowie zajęli się tym, co jak się okazało sprawiało im najwięcej przyjemności, czyli zajęcia sportowe w hali, po czym udali się na mały poczęstunek.

W środę 11 stycznia nasi goście mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach lekcyjnych oraz poznać nasze zaplecze Laboratoriów Przyszłości. Pani Edyta Wierzbicka przeniosła uczestników w wirtualny świat pokazując za pomocą okularów VR różne zakątki świata oraz dostarczając przeżyć podczas lotu balonem, skoku na bungee, pływania z rekinami, czy przejażdżki rollercoasterem. Uczestnicy również zasiedli obok naszych uczniów w ławkach szkolnych, gdzie uczestniczyli w lekcjach matematyki, języka polskiego, informatyki oraz języka angielskiego. Na zakończenie wizyty uczniowie ponownie mogli skorzystać z zajęć sportowych, a następnie udali się na mały posiłek.

12 stycznia (czwartek) był ostatnim dniem, w którym gościliśmy delegację z Ukrainy, dlatego chcieliśmy, aby był wyjątkowy i uczniowie z Ukrainy mogli zabrać ze sobą cząstkę naszej szkoły, dzięki której będą wspominać wizytę u nas. Tego dnia nauczyciele plastyki p. Dorota Parzniewska oraz p. Anna Ślusarz zorganizowały zajęcia plastyczne, gdzie nasi goście dzięki wspólnej pracy namalowali fragmenty szkoły w Bilczy łącząc ją później w całość i zabierając ze sobą. Po zajęciach plastycznych, uczniowie wraz z opiekunami udali się na poczęstunek, po którym odbyły się zajęcia taneczne pod opieką p. Marceliny Rajch-Glonek, p. Darii Kierońskiej i p. Agaty Osman. Po zakończonych i wyczerpujących tańcach, które sprawiły ogromną radość p. Jadwiga Chorzępa udzieliła informacji na temat systemu edukacji w Polsce. Na zakończenia Pani Dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie podsumowujące pobyt delegacji ukraińskiej w naszej szkole podkreślając ważność i znaczenie tej wizyty. Dziękując za odwiedziny i aktywnie spędzony czas w naszej szkole wręczyła wszystkim gościom upominki, które z pewnością będą przypominały im o pobycie w naszym miejscu. Nasi goście również obdarowali nas upominkami dziękując za opiekę i mile spędzony czas.

Dziękujemy delegacji ukraińskiej za wizytę i zapraszamy ponownie.

Średnia ocena 4.1 / 5. Liczba ocen: 7