Udział w ogólnopolskiej akcji “Sprzątania świata”

29 września 2014 r. uczniowie gimnazjum w Bilczy wraz z nauczycielami wzięli aktywny udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata″. W tym roku przeświecało jej hasło przewodnie „Turysto – chroń środowisko″. Młodzież pod opieką wychowawców wyruszyła na wcześniej przydzielone odcinki, gdzie pracowała nad oczyszczaniem wyznaczonego terenu. Pierwszoklasiści sprzątali otoczenie szkoły i las w okolicach „Gołych Górek″. Uczniowie klas drugich tereny leśne na Podsukowiu, a najstarsi porządkowali odcinek przy drodze do Brzezin. Pogoda dopisała i humory również. Na koniec pracy rozpalono ogniska i upieczono kiełbaski. Po tak pracowicie spędzonym dniu uśmiechnięci uczniowie spacerkiem wrócili do szkoły.