Uroczysta Eucharystia w Kałkowie

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Uczniowie z klas trzecich szkoły podstawowej czekali na niego bardzo długo. Wreszcie nadszedł 17 maja i po raz pierwszy 47 dzieci w pełni uczestniczyło w ofierze Mszy Świętej. Wyczekiwany Gość pod postacią Świętej Hostii przyszedł, aby zamieszkać w sercach dzieci. Eucharystię celebrował Ksiądz Proboszcz Marek Mrugała. Pani katechetka Renata Kot pięknie przygotowała dzieci do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyły Panie Dyrektor Urszula Wróblewska, Pani Marzena Pucińska, wychowawczynie Pani Magdalena Ramiączek i Pani Teresa Górecka. W Białym Tygodniu 20 maja dzieci wraz w rodzicami i nauczycielami udały się na pielgrzymkę do Sanktuarium matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Na uroczystej Eucharystii dzieci zawierzyły siebie Matce Najświętszej. Zwiedzaliśmy Panoramę Świętokrzyską, Golgotę oraz zoo. Oczywiście wszyscy zakupili pamiątki.