Uroczysta gala na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

Najlepsi uczniowie szkół podstawowych w województwie świętokrzyskim zostali uhonorowani podczas gali na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W piątek, 28 marca, w auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych. W tegorocznych konkursach – humanistycznym, matematycznym oraz języka angielskiego wzięło udział ponad 9 tysięcy uczniów, natomiast w gronie najlepszych znalazło się tylko 85. Wśród nich jest również uczennica szóstej klasy Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego – Maja Cudzik. Przypomnijmy – swobodnie zaliczyła I etap i znalazła się w gronie 300 uczniów, którzy przeszli do II etapu. Tu z kolei wyłoniono 80. finalistów, którzy mogli wziąć udział w ostatnim, III etapie konkursu. Odbył się on 8 marca, w sobotę. Uczniowie rozwiązywali test z języka polskiego, historii i sztuki oraz pisali wypracowanie na jeden z podanych tematów. Maja zachęcała swoich rówieśników do zwiedzenia Muzeum Narodowego w Kielcach proponując obejrzenie dzieł sztuki gotyckiej. Po tygodniu oczekiwań okazało się, że jest w gronie 33 laureatów. Jej radość była ogromna – ciężka praca, utrwalanie, uzupełnianie wiadomości z języka polskiego, historii i sztuki opłaciło się. Jako laureatka została zwolniona z pisania sprawdzianu po szóstej klasie. Tu warto nadmienić, że Maja w tym roku szkolnym jest jedyną laureatką Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego w gminie Morawica.