Warsztaty Mikołajkowe w Umianowicach

• przez
2.7

Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach prowadzi działania związane z problematyką ochrony przyrody i środowiska przyrodniczego od lat. W ramach PROJEKTU LIFE 17 pn. „Renaturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy” dnia 5 grudnia uczniowie klasy IVb i IVc pod opieką wychowawców pani Edyty Wierzbickiej oraz pani Martny Kasznia wyruszyli na niezapomnianą wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w malowniczych Umianowicach.

Nidarium, które mieliśmy okazję zobaczyć to miejsce, w którym podziwialiśmy różnorodność gatunków ptaków, płazów, gadów oraz ryb, dowiadując się przy tym wiele ciekawostek na temat ich życia i zachowań. Uczniowie uczestniczyli także w wyjątkowych świątecznych warsztatach mikołajkowych. Dzieci, uzbrojone w kreatywność i zapał, po wysłuchaniu informacji o bardzo ważnej roli pszczół w przyrodzie, samodzielnie wykonały świąteczne świece z wosku pszczelego, którą zapakowały w ekologiczną tubę. To była nie tylko wspaniała zabawa, ale także okazja do zdobycia nowych umiejętności manualnych. Ostatnim, ale równie ważnym punktem programu była nauka komponowania herbatki zimowej. Pod okiem doświadczonych instruktorów dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie zioła warto stosować w okresie zimowym, aby wzmocnić organizm i cieszyć się zdrowiem. Pachnące ziołami herbatki stały się dla nas prawdziwym rarytasem, a jednocześnie wspaniałym prezentem mikołajkowym.

Wycieczka do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach była nie tylko doskonałą lekcją przyrody i historii, ale również świetną zabawą. Dzięki zaangażowaniu przewodników i instruktorów, nasi uczniowie zyskali niezapomniane wrażenia i cenne doświadczenia. To właśnie takie wyjazdy pozostawiają trwałe ślady w sercach dzieci, rozwijając ich ciekawość świata i pasję do nauki. Oby więcej takich przygód czekało naszych uczniów w przyszłości!

Początek formularza

Edyta Wierzbicka, Martyna Kasznia