Warsztaty z kawą

• przez
4.7

W ostatnim czasie w pracowni biologiczno-chemicznej odbyło się drugie spotkanie warsztatowe w ramach innowacji „Eko-Manufaktura”. Tym razem zajęliśmy się produkcją naturalnych peelingów do twarzy i ciała. Pomysł na produkcję rzemieślniczą naturalnego peelingu kawowego zrodził się w celu pokazania młodym, będącym w okresie dojrzewania dziewczynom i chłopcom, w jaki sposób dbać o własne ciało wykorzystując produkty dostępne w gospodarstwie domowym, równolegle troszcząc się o środowisko. Chodziło o to, aby wskazać, jak w bardzo łatwy i prosty sposób można pielęgnować skórę, tak aby była piękna, gładka oraz zdrowa i odżywiona.

Młodzi laboranci, znając skład własnoręcznie wykonanych kosmetyków do pielęgnacji ciała, w przyszłości dokonując zakupów będą mieli większą świadomość, co będzie skutkowało rezygnacją z bezmyślnego konsumpcjonizmu. A ja jako nauczyciel mogłam realnie propagować koncepcję Zero Waste w środowisku szkolnym i nie tylko.

Receptura naturalnego peelingu kawowego składa się z kilku prostych składników. Ich główny udział stanowią fusy po kawie, można dodać do nich oliwę z oliwek, olej z pestek moreli, cukier brązowy, sól morską, sok z cytryny czy olej kokosowy. My pracowaliśmy według wcześniej ustalonych receptur zawartych w naszych skryptach, ale miksować można dowolnie 😊

Mam nadzieję, że te warsztaty są świetną alternatywą spędzania wolnego czasu przez naszych uczniów i dobrą okazją aby poznać tajniki natury.

Edyta Wierzbicka

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba ocen: 6