Warsztaty z programowania

• przez
2.9

Warsztaty z programowania

Warsztaty z programowania były kolejną propozycją, z jakiej mogły skorzystać najmłodsze dzieci, zrealizowaną w naszej szkole w ramach innowacji pedagogicznej „Klub Małego Pasjonata”. Tym razem zaproszonym ekspertem w tej dziedzinie była Pani Milena Chmiel, nauczyciel matematyki, fizyki i informatyki w naszej szkole.

Zajęcia z programowania dla dzieci weszły już do podstawy nauczania wszystkich szkół w Polsce i nie ma wątpliwości, że to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków. Można wręcz powiedzieć, że znajomość języków programowania jest w dzisiejszym świecie równie ważna, co nauka języków obcych.

Jednak Pani Milena starała się pokazać dzieciom, że nauka programowania to nie tylko nauka praktycznych umiejętności, rozwijanie samodzielności, zdolności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. To przede wszystkim podejmowanie ciekawych i inspirujących wyzwań. To również gwarancja, że będziemy się doskonale bawić i uczyć jednocześnie.

Uczestnicy naszych  warsztatów z wielką ochotą zabrali się do swoich zadań i świetnie poradzili sobie z ich wykonaniem. Mamy nadzieję, że z pomocą Pani Chmiel dzieci uwierzyły, że programowanie nie jest niczym skomplikowanym i jest niezwykle łatwe i ciekawe. Być może zajęcia te stały się pewnego rodzaju zaproszeniem dla dzieci do nauki programowania, a w dalszej przyszłości do wyboru zawodu z tym związanego jakim jest zawód programisty.

Średnia ocena 2.9 / 5. Liczba ocen: 9