Warsztaty z szydełkowania

• przez
4.3

Warsztaty z szydełkowania

Zastanawiasz się jak zacząć szydełkowanie i jakie są podstawy “dziergania” na szydełku? Czy ja w ogóle nadaję się do szydełkowania? Zdecydowania tak!!! Dlaczego? Ponieważ prace ręczne takie jak szydełkowanie, robienie na drutach i wyszywanie wprowadzają element uporządkowania i odprężenia do naszego życia. Są swoistego typu terapią dla naszego zdrowia psychicznego.

Szydełkowanie powróciło do łask i znów staje się bardzo popularne wśród twórców rękodzieła. Nie jest to jednak hobby przeznaczone jedynie dla kobiet. Staje się ono także coraz bardziej popularne wśród dzieci i młodzieży. I być może nie jest to pasja, która wpisuje się w trendy. Być może nie wymaga odwagi, siły czy wielkiej ilości pieniędzy, ale zdecydowanie jest wspaniałą formą zrelaksowania się. Każdy z nas powinien mieć coś takiego, co daje Nam możliwość złapania oddechu, poczucia spełnienia, daje radość i satysfakcję, nierzadko na przekór ludzkiemu gadaniu.

Właśnie szydełkowanie stało się dla Pani Małgorzaty Molendy, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole, taką odskocznią od codziennych problemów i trosk oraz formą relaksu po pracowitym dniu z wychowankami w szkole. Podczas warsztatów z szydełkowania zrealizowanych w naszej szkole w ramach innowacji pedagogicznej „Klub Małego Pasjonata” Pani Małgosia pokazała dzieciom podstawy szydełkowania, prawidłowego ułożenia dłoni oraz nauczyła je  pierwszego ściegu.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem i z niecierpliwością czekały na swoją kolej aby nauczyć się podstaw szydełkowania. I być może nie wszystkim od początku ta forma aktywności przypadła do gustu i nie każdemu udało się wykonać pierwszy ścieg. Być może nie wszystkie dzieci od razu poczuły  wielką sympatię do szydełka, bo pierwsze próby zaprzyjaźnienia się z nim nie były zbyt owocne. Ale mamy nadzieję, że dadzą mu szansę i podejmą kolejne próby, które po pewnym czasie zakończą się wielkim sukcesem.

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba ocen: 7