„WĘDRÓWKĄ ŻYCIE JEST CZŁOWIEKA” – POŻEGNANIE KLAS III

Rytm poloneza rozbrzmiewający 20 czerwca 2018 roku o godzinie 18.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy rozpoczął uroczyste pożegnanie klas III gimnazjum. W wieczorku pożegnalnym uczestniczyli: dyrekcja szkoły, nauczyciele i wychowawcy, rodzice i uczniowie oraz zaproszeni goście. Młodzież klas trzecich pożegnała zebranych niezwykłym programem artystycznym, którego motywem przewodnim była droga przez życie. Wędrówkę rozpoczęto od wspomnień przedszkolnych, następnie szkolnych, by na końcu zastanowić się nad rozpoczynającą się nowa przyszłością absolwentów szkoły. Uroczystość przepełniły wspólny śmiech i łzy wzruszenia. Zakończenie klas III to nie tylko poezja, muzyka, piosenka, to także czas podsumowania trzech lat nauki. Dyrektor szkoły p. Urszula Wróblewska przedstawiła wyniki klasyfikacji klas III, wspomniała o sukcesie na egzaminie gimnazjalnym, by na końcu uroczystości wręczyć statuetki dla najlepszych uczniów, którzy uzyskali średnią 5.0 i powyżej. Na końcu uroczystości wszyscy uczniowie pożegnali dyrekcję, wychowawców, nauczycieli, pracowników obsługi. Zakończyli okres trzech lat nauki i rozpoczęli nowy etap swojego życia, w którym myślą przewodnią niech będą słowa wiersza:

Do zobaczenia w dorosłym życiu,
Na innej drodze, na innym szlaku,
Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu
Wśród masy pytań w pełnym plecaku.
Przyszłość jak wielki znak zapytania
Pełna rozterek i niepokoju.
Bez odpowiedzi na takie pytania
W codziennej pracy, w chwilach spokoju.
Stoimy w progu tej naszej drogi
Tacy malutcy, tacy nieśmiali,
Z cichą nadzieją, by los nie był srogi,
Byśmy do celu dotarli cali,
Otwarci, prawi, pełni miłości.
Idźmy odważnie przez nasze życie,
By w końcu drogi bez wątpliwości
W lustro popatrzeć na swe odbicie.

Tego Wam życzą wychowawcy: M. Wiech-Piazdecka, E. Wierzbicka, M. Kasznia