Wizyta Księdza Biskupa Andrzeja Kalety  w naszej szkole

• przez

W środę 15 marca w naszej szkole gościliśmy  Księdza Biskupa pomocniczego naszej diecezji kieleckiej Andrzeja Kaletę .  Księdzu biskupowi towarzyszyli ksiądz proboszcz parafii Bilcza Marek Mrugała oraz ksiądz sekretarz z kurii biskupiej. Ta niecodzienna wizyta  dostojnego gościa jest związana z odbywającą się w naszej parafii Bilczy wizytacją władz kościelnych. Spotkanie z Dyrekcją Szkoły, Radą Pedagogiczną i całą bracią uczniowską odbyło się w hali sportowej. Pani Dyrektor Urszula Wróblewska uroczyście powitała Księdza Biskupa. Następnie  Pani Dyrektor zaprezentowała naszą szkołę, podkreśliła  jej bogatą historię  sięgającą  150 lat. Ważne miejsce w życiu szkoły zajmuje oczywiście nasz  Patron Ksiądz Piotr Ściegienny. Dyrekcja zwróciła uwagę zebranych na jego działalność i przesłanie dla nas ,, Nie czyn drugiemu, co tobie niemiłe.” Uczniowie z klasy 2a przedstawili montaż słowno-muzyczny na temat życia i działalności błogosławionego Carla Acutisa  z Włoch, który jest wzorem dla współczesnej młodzieży. Carlo zmarł w 2006 roku mając zaledwie 15 lat. Jego krótkie życie jest dla nas jak latarnia morska na drodze do świętości. Życiowe  hasło Karola brzmi ,,Eucharystia jest moją autostradą do nieba.” Pieśni religijne zaprezentowane przez zespół wokalny  podkreśliły wyjątkowy nastrój spotkania. Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta skierował swoje słowa do  Grona Pedagogicznego oraz uczniów. Szczególnie podkreślał rolę nauczycieli w wychowaniu i kształtowaniu młodego pokolenia. Ksiądz Biskup dziękował nauczycielom za trudną, bardzo odpowiedzialną pracę, życząc im sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Uczniów prosił o zaangażowanie w  zdobywanie wiedzy i  efektywne wykorzystanie czasu przeznaczonego na naukę w szkole. Na zakończenie wizyty ksiądz biskup udzielił wszystkim zebranym uroczystego błogosławieństwa oraz podziękował za spotkanie i piękny program artystyczny.

Panie katechetki Renata Kot i Ewa Jaros bardzo dziękują za pomoc w przygotowaniu uroczystego apelu  Dyrekcji szkoły, pani Magdalenie Ramiączek, pani Annie Ślusarz i pani Marcelinie Rajch-Glonek.

Średnia ocena 2.3 / 5. Liczba ocen: 6