Wizyta w Radiu Kielce

• przez
3.7

05.04. 2023r. klasa 6b odbyła wizytę w Radiu Kielce. Wizyta była fascynującym doświadczeniem dla uczniów, którzy mieli okazję poznać tajniki pracy w radiu oraz historię tej instytucji. W trakcie wizyty, dziennikarz radiowy przeprowadził z kilkoma uczniami krótki wywiad na antenie na żywo. Dzięki temu uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi dziennikarze i na własnej skórze przekonać się, jak trudna może być praca w mediach. Było to dla nich bardzo inspirujące doświadczenie, które na pewno na długo zapadnie im w pamięć. Ponadto, odwiedzili Centrum Edukacji Medialnej, gdzie mogli zapoznać się z historią mediów i nagrać własny spot telewizyjny. Dzięki dyskusji na temat manipulacji medialnej i fake newsów, uczniowie lepiej zrozumieli, jak ważne jest umiejętne korzystanie z mediów i jak należy podchodzić do informacji, które pojawiają się w mediach. Wizyta w Radiu Kielce była nie tylko ciekawym i pouczającym doświadczeniem, ale także niezwykle inspirującym. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak ważną rolę odgrywają media w naszym życiu. Była to dla nich także okazja, aby zapoznać się z różnymi aspektami pracy w mediach i zastanowić się nad swoją przyszłością zawodową.

Kamila Długosz-Szałapska

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba ocen: 7