Wybierz życie bez cukrzycy

„Wybierz życie bez cukrzycy” – program w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2

Nasza szkoła aktywnie przyłączyła się do wsparcia projektu realizowanego w ramach „Regionalnego Programu Zdrowotnego w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2 – Wybierz życie bez cukrzycy”. Uzdrowisko Busko-Zdrój zaprasza do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych oraz spotkaniach informacyjnych z udziałem dietetyków. Celem głównym programu jest ochrona zdrowia oraz poprawa świadomości w zakresie profilaktyki cukrzycy, nadwagi i otyłości wśród mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Z bezpłatnych badań profilaktycznych mogą skorzystać osoby w wieku 45-64 lat, które w przeciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanych badań w kierunku cukrzycy.

Informacje, gdzie i w jaki sposób można skorzystać z oferty badań można uzyskać pod numerem telefonu 41 375 72 06 oraz na stronie internetowej www.bezcukrzycy.uzdrowiskobusko.pl

Ulotka

Komunikat szkoły JST