Wycieczka do Centrum Nauki Leonarda da Vinci

11 grudnia 2014r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod opieką swoich wychowawców: p. Kamili Mazur, p. Magdaleny Kwiatkowskiej, p. Ireny Zawadzkiej oraz ks. Tomasza Wróbla udali się do Centrum Nauki Leonarda da Vinci, znajdującego się w Podzamczu Chęcińskim, które stanowi część Regionalnego Centrum Naukowo -Technologicznego.

Na wystawie, pokazywanej wcześniej m.in. w Tokio, Nowym Jorku i Chicago, uczniowie mieli możliwość zobaczyć kilkadziesiąt dzieł i maszyn autorstwa Leonarda da Vinci. Znajdują się tu też stanowiska interaktywne ukazujące mechanicznego lwa, robota – żołnierza, wielki latawiec czy machinę czasu. Oprócz modeli wynalazków tego włoskiego geniusza w Centrum Nauki zgromadzono interaktywne eksponaty, np. wir wodny, telegraf akustyczny, kołyska Newtona czy peryskop. Dzięki nim w łatwy sposób można zrozumieć zjawiska fizyczne, zachodzące w naszym otoczeniu. Na wystawie gimnazjaliści podziwiali również reprodukcje dzieł malarskich Leonarda da Vinci, a wśród nich „Ostatnią Wieczerzę” czy tajemniczą ,,Monę Lisę”. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych .

Około godziny czternastej pierwszoklasiści wraz z nauczycielami wrócili do szkoły w doskonałych nastrojach.