Wycieczka klas pierwszych do Fabryki Bombek w Miechowie

21 listopada klasy – Ia, Ib, Ic razem z wychowawczyniami: panią Zofią Młyńską, panią Dorotą Parzniewską i panią Barbarą Węgrzyn, wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek “DEKORA” w Miechowie. Dzieci zapoznały się tam z procesem powstawania szklanych ozdób choinkowych. Podziwiając  pracę włożoną w tworzenie pięknych bombek zwiedzali kolejne hale. Pierwszą z nich była „dmuchalnia”, gdzie szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: szyszki, bałwanka, Mikołaja, choinki, pieska itp. W następnej sali zobaczyły jak z bezbarwnych bombek za pomocą związku azotanu srebra powstają srebrne ozdoby. Potem udały się do najciekawszej sali- „dekoratorni”. Tu powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są ręcznie. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Po wyjściu z dekoratorni czekała ich wizyta w sali, w której mogły podziwiać wzory wszystkich ozdób choinkowych produkowanych w fabryce. Główną atrakcją wycieczki było samodzielne ozdabianie bombek przez naszych uczniów. Udekorowaną przez siebie bombkę dzieci mogły zabrać do domu, aby tam pochwalić się nią swoim rodzicom.