Wycieczka klas siódmych do Lublina

• przez
4.2

Lublin  jest jednym z najstarszych miast Polski, zachowały się w nim pamiątki      z różnych epok, począwszy od zarania polskiej państwowości, przez średniowiecze, renesans, barok, klasycyzm, . Miasto to stało się celem wycieczki klas7,         w której uczestniczyli 8 czerwca 2022 roku. Uczniowie zwiedzili następujące zabytki:

• Bramę Krakowską
  • Wieżę Trynitarską
  • Zamek Lubelski z  gotycką basztą obronną
  • fundamenty kościoła pw. św. Michała – nieistniejącego obecnie kościoła farnego,
  • Trybunał Koronny– dawniej najwyższy sąd apelacyjny Korony Królestwa Polskiego I Rzeczypospolitej dla spraw prawa ziemskiego, czyli szlacheckiego na Małopolskę
  • Bramę Grodzką.

W czasie wędrówki po Starym Mieście wysłuchali legend: o czarciej łapie, czy kamieniu nieszczęścia. Następnie udali się na grób patrona szkoły ks. Piotra Ściegiennego, aby zapalić znicz i pomodlić się.

Kolejnym punktem wycieczki stało się muzeum, w którym zgromadzono zabytki związane       z farmacją XIX wieku.

Z zabytkowej apteki udali się do Muzeum Cebularza, aby uczestniczyć w warsztatach,                     w czasie których poznali recepturę regionalnej potrawy jaką jest lubelski cebularz, następnie każdy z uczestników wycieczki przygotowywał cebularza samodzielnie.

Wyjazd upłynął w miłej spokojnej atmosferze, której sprzyjała przepiękna, słoneczna pogoda.

Wychowawcy klas siódmych.

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba ocen: 10