Wycieczka klasy 3a

Klasa III a uczestniczy w programie edukacji regionalnej „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Edukacja regionalna ma służyć kształtowaniu osobowości małego człowieka. Poznawanie piękna i bogactwa przyrody swojego regionu pozwala tworzyć postawy patriotycznej i proekologicznej.

Klasa III a uczestniczy w programie edukacji regionalnej „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Edukacja regionalna ma służyć kształtowaniu osobowości małego człowieka. Poznawanie piękna i bogactwa przyrody swojego regionu pozwala tworzyć postawy patriotycznej i proekologicznej. Najważniejszym jednak zadaniem jest uświadomienie dzieciom, że rodzina, środowisko lokalne, ojczyzna stanowią wielką wartość w życiu każdego człowieka.

8 listopada uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią i Panią Renatą Kot uczestniczyli w pierwszej wycieczce w ramach programu. Z okazji 100- lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę byli przy pomniku Czynu Legionowego, gdzie zapalili znicz i oddali hołd żołnierzom walczącym o wolność dla Polski. Pan Marek Puciński – przewodnik po Górach świętokrzyskich i Sandomierzu, opowiedział dzieciom historię powstania pomnika. Następnie uczniowie udali się na Karczówkę, gdzie dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat powstania klasztoru na wzgórzu Karczówka. Ostatnim etapem wycieczki była Kadzielnia, gdzie mogliśmy zobaczyć park rekreacyjny z pięknym, ogromnym amfiteatrem. To była bardzo interesująca i ciekawa wycieczka.

Bardzo dziękujemy Panu Markowi Pucińskiemu. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mogli razem zwiedzać kolejne piękne miejsca naszego województwa.