Wycieczka klasy 4b do niezwykle urokliwego miejsca – Umianowic.

• przez
4.7

W piątek 12 maja – uczniowie klasy IV b wraz z opiekunami – wychowawczynią  p. Ireną Zawadzką oraz p. Barbarą Tomaszewską wybrali się na niecodzienną wycieczkę do niezwykle urokliwego miejsca – Umianowic, miejscowości położonej w sąsiedztwie delty Nidy. Celem naszej wyprawy był udział w warsztatach przyrodniczo – ekologicznych w OŚRODKU EDUKACJI PRZYRODNICZEJ.

Mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Tutaj czekało na nas szereg niezwykle ciekawych warsztatów: budowaliśmy hotele dla zapylaczy i próbowaliśmy tegorocznego pysznego miodu oraz poznawaliśmy zwyczaje pszczół; zakładaliśmy łąkę kwietną i przygotowywaliśmy doniczki z kocimiętką; budowaliśmy domki lęgowe dla ptaków; zobaczyliśmy zagrodę, w której mieszkają konik polski, koza sandomierska czy owce wrzosówki, i mieliśmy okazję karmić zwierzęta. Ponadto podziwialiśmy różne gatunki ryb i żółwi; mogliśmy samodzielnie przygotować kompozycje herbatek ziołowych i owocowych, które zabraliśmy do domu. Ostatnim punktem naszej wyprawy był pobyt w sokolarni, gdzie zdobywaliśmy wiedzę  o zwyczajach sokołów. Oczywiście nie zabrakło też poczęstunku przy ognisku.

To wyjątkowe miejsce dostarczyło nam wszystkim niezapomnianych wrażeń. Niecodzienne atrakcje przypadły do gustu młodym miłośnikom fauny, flory, ale i tym, którzy tylko okazjonalnie mają  możliwość kontaktu z przyrodą.

Do szkoły wróciliśmy w wyśmienitych humorach, z niespodziankami od organizatorów imprezy – budkami dla ptaków, hotelami dla zapylaczy i sadzonkami krzewów oraz drzew.

Serdecznie dziękujemy za mnóstwo wrażeń i miłe upominki.

Irena Zawadzka

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba ocen: 13