Wyjazd klas drugich do teatru i radia Kielce

W grudniu uczniowie klas drugich wyjechali do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”. Była to mądra, familijna opowieść o sile przyjaźni, miłości i dobra, oparta na motywach baśni H. Ch. Andersena. Po spektaklu odbyło się warsztatowe „Spotkanie z Aktorem” podczas którego dzieci zapoznały się z pracą aktora, poznały sposoby posługiwania się marionetką, miały okazję wystąpić na scenie.Duże emocje wśród uczniów wzbudziły wspólne zabawy z aktorem.

Po wyjściu z teatru uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Młodsze dzieci udały się autokarem do Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Kielcach. Uczniowie klasy drugiej „a” i część uczniów klasy drugiej „c” dotarli na miejsce spacerem, zwiedzając po drodze Galerię „Korona” w której mogli podziwiać piękną, ogromną choinkę. Po wejściu do budynku „Radia Kielce” uczniowie oglądali znajdujące się tam pomieszczenia. Duże zainteresowanie wzbudziło pomieszczenie z płytami i magnetofonami oraz stare odbiorniki radiowe. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca w radiu „ od środka” czyli po drugiej stronie mikrofonu. Zainteresowanie było tak duże, że pan obsługujący rozgłośnię radiową pozwolił uczniom dotknąć niektóre urządzenia. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcia i każdy uczeń otrzymał upominek. To był bardzo interesujący dzień.