Wywiadówka semestralna 2013/2014

W dniu 30 stycznia 2014 r. odbyło się semestralne  spotkanie z rodzicami. Podczas wywiadówki rodzice oraz opiekunowie mieli możliwość zapoznania się z kalendarium najważniejszych wydarzeń szkolnych, zaprezentowanych audiowizualnie w holu szkoły. Prezentacja została przygotowana przez p. Monikę Wiech-Piazdecką oraz księdza Wojciecha Pikosa.

Pierwsza część spotkania została skierowana do rodziców uczniów gimnazjum, którzy mogli podziwiać  występy  młodych aktorów  w pięknej sali  teatralnej.  Gimnazjaliści zaprezentowali rodzicom oraz nauczycielom efekty  pracy Koła Teatralnego. Przygotowali oni pod kierunkiem opiekunki koła p. Ireny Zawadzkiej spektakl pt. “W świecie dramatu”. Na przedstawienie złożyły się fragmenty  tragedii  Sofoklesa pt. “Antygona”, tragedii W. Szekspira pt. “Romeo i Julia”  oraz komedii A. Fredry pt. “Zemsta”. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie z wystawieniem tragedii antycznej. W postać Kreona wcielił się Karol Grzybczak, Antygonę zagrał Tomasz Wojdat, a Ismenę – Adam Zarzycki. Wątek główny dzieła Szekspira wspaniale zaprezentowali zebranym uczniowie klasy II B – Agnieszka Janaszek (Julia), Dominik Kordeczka (Romeo), Magdalena Chrząstek, Olga Kaluska, Bartłomiej Dróżdż oraz gimnazjaliści z klasy II C – Amelia Król jako Julia, Kamil Stępień  jako Romeo, Konrad Urban, Magdalena Pabian i Adam Wieczorek. Uczniowie klas III przedstawili fragmenty komedii Fredry. Wspaniałą  komiczną postać Papkina wykreowała Adrianna Wrona, Karina Przemyska rewelacyjnie zagrała Rejenta Milczka, Damian Malarczyk znakomicie wcielił się w postać Wacława, a Karol Bedla zachwycił rolą Rejenta. Gimnazjaliści z klas trzecich wystąpili już wcześniej przed publicznością i mieli możliwość zaprezentowania swojego kunsztu aktorskiego w czasie Dni Otwartych Urzędu Gminy w Morawicy. Piękna scenografia, kostiumy oraz oprawa muzyczna podkreślały nastrój wystawianych kolejnych scen przedstawienia.  Sztuka bardzo podobała się widzom, a młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Następnie rodzice uczniów szkoły podstawowej mogli obejrzeć występy swoich dzieci. Uczniowie klas III i VI  pod kierunkiem p. Agnieszki Wiry przygotowali przedstawienie pt. „Calineczka”. Wspaniałe kostiumy, dekoracja oraz profesjonalna gra aktorów w języku angielskim zachwyciła rodziców. Przedstawienie opowiadało o niezwykłych podróżach maleńkiej bohaterki, którą zagrała Natalia Zięba. Inscenizacja przedstawiała spotkania Calineczki z barwną galerią postaci: zrozpaczoną matką – Mają Cudzik, obrażonym i zazdrosnym kotem, w postać którego wcieliła się Klaudia Musiał, tajemniczą czarownicą odegraną przez Ewę Raczyńską, władczą matką Ropuchą, którą zagrała Martyna Bedla,  jako jej synowie wystąpili:  Alek Olejarczyk oraz Oskar Posłowski, zaś pomocnymi rybkami były: Julia Tomaszewska,  Julia Malinowska, Julia Wenus oraz Patrycja Szwedo. W rolę narratora wcieliła się Daria Pięt. Uczniowie wykazali się znakomitą grą aktorską oraz dobrą znajomością języka angielskiego. Spektakl był pełen humoru, komizmu postaci, których już sam wygląd wywoływał uśmiech na twarzy. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez oglądających spektakl rodziców i nauczycieli.