Zajęcia w Centrum Geoedukacji w Kielcach

Uczniowie klas drugich gimnazjum rozpoczęli naukę w nowym roku szkolnym od zajęć w Centrum Geoedukacji w Kielcach (04.09.2013 r.). Obejrzeli fascynującą Galerię Ziemi, przedstawiającą dzieje geologiczne naszego regionu, uczestniczyli w warsztatach szlifowania skał z najbliższej okolicy, wybrali się podróż do wnętrza Ziemi za pomocą kapsuły symulatora 5D. Po zajęciach w  obiekcie Centrum Geoedukacji zwiedzili rezerwat przyrody nieożywionej „Wietrznia” im. Zbigniewa Rubinowskiego.  Podążając ścieką edukacyjną poznawali przeszłość geologiczną terenu obecnych Kielc.

Dzień spędzony w Centrum Geoedukacji to wspaniała przygoda pogłębiająca wiedzę i zainteresowania uczniów naukami przyrodniczymi.