Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• przez
4.3

23 czerwca 2023 r., piątek, koniec kolejnego etapu w życiu wielu osób. Tradycyjnie już pożegnaliśmy kolejną grupę ósmoklasistów. Przed nimi życiowe wybory, decyzje. To pożegnanie było oczywiste praktycznie od ośmiu lat.

Natomiast rozstanie, w którym  przypadło nam dziś uczestniczyć było dla nas, nauczycieli i współpracowników, o wiele trudniejsze. Nieprzewidywalne konkretną datą.  Na zasłużoną emeryturę przeszły nasze panie dyrektor, Pani Urszula Wróblewska i Pani Maria Sarnat.

Każdy z nas spodziewa się w swoim życiu zawodowym takiej chwili, ale jednakowoż trudno ją zaakceptować w przypadku osób, z którymi się zżyło, zaprzyjaźniło, którym się powierzało swoje radości i troski, z którymi dzieliło się piękne  i trudne chwile życia zawodowego. Nasza wdzięczność za tworzenie, tej jakże ważnej, atmosfery pracy, pozostanie w nas na zawsze. Nasze Szefowe, swoją postawą dawały nam przykład! To nie było tak, że ze ściśniętym sercem szło się do pracy, bo hospitacja, rozmowa kwalifikacyjna, czyhanie ma potknięcie. Nie. Jakże doskonałym trzeba być logistykiem, aby bezkolizyjnie zarządzać kilkudziesięcioma osobami i kilkoma setkami uczniów. Takich słów użył pan burmistrz, Marian Buras, który uświetnił ten dzień swoją obecnością: „Prowadzić taką dużą firmę nie jest łatwo”. W tym wszystkim umieć się odnaleźć w sytuacjach, które los postawił na naszej drodze, w sytuacjach, które przerastały nasze wyobrażenia i wiedzę: pandemia, wojna w Ukrainie. Jak trudno jest zapanować nad emocjami, wdrożyć system pracy, który zadziała, nie mając żadnej wiedzy, ani doświadczenia. Tym, i wielu innym sytuacjom stawiały czoła nasze Panie Dyrektor. Zawsze dawały radę! Dziękujemy Paniom z całego serca!

Z głębi serca życzymy Paniom dużo zdrowia, realizacji najskrytszych marzeń, odpoczynku i wielu słonecznych dni w kolejnym etapie życia!

Elżbieta Brewińska

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba ocen: 12