Zakończenie roku szkolnego w naszej szkole

Zakończenie roku rozpoczęło się tradycyjnie od pożegnania klas trzecich gimnazjum. Następnie p. dyrektor przedstawiła wyniki egzaminu gimnazjalnego ze wskazaniem średniej punktów.

Zakończenie roku rozpoczęło się tradycyjnie od pożegnania klas trzecich gimnazjum. Następnie p. dyrektor przedstawiła wyniki egzaminu gimnazjalnego ze wskazaniem średniej punktów: średnia punktów szkoły – 105,96, śr. punktów gminy – 97,43, śr. punktów w powiecie – 92,16
Wszyscy poznali także nazwiska uczniów klas I – III mających najwyższą średnią ocen (lista poniżej). Stypendium naukowe z rąk wójta p. Mariana Burasa otrzymał uczeń klasy I a – Maciej Januszek.

1. Maciej Januszek – 5,92
  2. Michał Pawlik – 5,89
  3. Artur Walaszczyk – 5,83
  4. Adrianna Wrona – 5,72
  5. Konrad Urban – 5,69
    Maciej Wójcik – 5,69
  6. Amelia Król – 5,63
  7. Katarzyna Jędruszczak – 5,56
    Wiktoria Łapa – 5,56
    Cezary Ramski – 5,56
    Jakub Włosowicz – 5,56
  8. Sebastian Gaweł – 5,44
  9. Emilia Zięba – 5,39
  10. Aleksandra Frączek – 5,38

Swój ważny moment miały klasy szóste, które kończyły kolejny etap edukacji. Przedstawiciele klas wygłosili wzruszające przemówienie, będące zarazem pożegnaniem ze szkołą podstawową. Następnie p. dyrektor Urszula Wróblewska przedstawiła wyniki klasyfikacji oraz wyniki sprawdzianu klas szóstych.

Według klasyfikacji najlepszą klasą w szkole podstawowej okazała się kl. VI a, natomiast klasą, która najlepiej napisała sprawdzian po szóstej klasie była VI b – ze średnią powyżej krajowej – 31,20, również w tej klasie jest dwóch uczniów (Jakub Woźniak i Michał Jaskulski), którzy napisali sprawdzian na 100% i to właśnie ich nagrodził poseł L. Pietrzczyk (nagrodę z rąk posła otrzymała również Maja Cudzik z kl. VI c – zwolniona z egzaminu jako laureatka Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego). Tu warto dodać, że uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Bilczy napisali sprawdzian najlepiej w gminie Morawica, średnia ich wyników była wyższa niż w powiecie oraz województwie i wyniosła 29,16.

Rodzice, zaproszeni goście oraz uczniowie mieli również okazję poznać ,,złotą dziesiątkę”, czyli uczniów mających najwyższą średnią ocen oraz wysokie wyniki sportowe, oto ich nazwiska: Maja Cudzik, Julia Błońska, Honorata Majder, Natalia Rokicka, Karolina Żurawska, Joanna Wrona, Alicja Owczarczyk, Filip Szmal, Michał Lesiak, Bartłomiej Łapacz.

Następnie wójt gminy Morawica, p. Marian Buras, wręczył uczniom nagrody za udział w gminnym konkursie ekologicznym oraz stypendium naukowe przyznawane co roku za osiągnięcia w nauce.
W tym roku szkolnym stypendium otrzymała uczennica klasy VI c – Maja Cudzik. To ona była tego dnia najbardziej utytułowaną i nagradzaną osobą. Została również Championem Języka Angielskiego i otrzymała pamiątkową statuetkę oraz nagrodę książkową ufundowaną przez posła L. Pietrzczyka. Natomiast z rąk prezesa firmy ,,Perfectus”, p. Jarosława Grabki, za wyjątkowe osiągnięcia w nauce otrzymała laptop. Tu warto dodać, że sponsorami tej cennej nagrody, obok firmy ,,Perfectus”, byli również: europoseł Jacek Włosowicz, Wiesława i Czesław Ślusarczykowie oraz Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Bilczy.

Ważnym momentem było wręczenie przez p. dyrektor statuetek dla partnerów szkoły. Natomiast uczniowie klas szóstych po otrzymaniu świadectw złożyli ślubowanie i zostali pożegnani przez przedstawicieli klas piątych. Po zaśpiewaniu piosenki pożegnalno – wakacyjnej zajęli miejsce na widowni. Wtedy też p. dyrektor wręczyła nagrody książkowe uczniom klas IV – V, odczytała nazwiska rodziców, którzy otrzymali podziękowania i listy gratulacyjne.
Ostatnim, tak ważnym dla nas wszystkim elementem zakończenia roku, było pożegnanie naszej koleżanki, Elżbiety Łakomiec, która w szkole w Bilczy przepracowała 34 lata. Najpierw podziękował za pracę i życzył szczęścia na emeryturze wójt gminy Morawica, następnie p. dyrektor, wreszcie żegnali ją wszyscy nauczyciele Zespołu Szkół w Bilczy śpiewając piosenkę ,,Ale to już było i nie wróci więcej”, dziękowali przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Momentowi pożegnania naszej Koleżanki towarzyszyło wielkie wzruszenie, wszyscy żegnali p. Elżbietę Łakomiec brawami.

Oficjalne zakończenie roku szkolnego 2013/2014 dobiegało końca. Jeszcze tylko życzenia wakacyjne od pani dyrektor, odśpiewanie hymnu szkoły, wyprowadzenie sztandaru i można było iść do klas razem z wychowawcami. Spotkania z wychowawcami nie trwały zbyt długo.

O godzinie 13.00 już rozpoczęły się tak oczekiwane wakacje. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z zakończenia roku szkolnego.

Zdjęcia – Elżbieta Brewińska