Zmiany

6 października 2016 r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Był to tez dzień, gdy Rada Rodziców ZS w Bilczy zaproponowała zmiany, które maja obowiązywać w naszej placówce od 1 listopada. Samorządy Uczniowskie SP i Gim zaakceptowały nowe uregulowania, które zostaną wprowadzone do Statutów SP i Gim w Bilczy. Dotyczą one zakazu gry na telefonach komórkowych i innych urządzeniach elektronicznych w czasie przerw lekcyjnych. Korzystanie z nich jest zjawiskiem bardzo niepokojącym dyrekcję, nauczycieli i rodziców. Uczniowie też widza konieczność wprowadzenia zmian. Dostrzegają oni, że zniknęły rozmowy w czasie przerw lekcyjnych. Prawie każdy „zatopiony” jest w swoim telefonie, ucieka w gry, w świat wirtualny, który ma niekorzystny wpływ na młodego człowieka. Uczniowie mogą te kilka minut spędzać w inny sposób. Samorządy Uczniowskie SP i Gim oczekują na propozycje, jak miło spędzić przerwę. A może tak potańczymy, poćwiczymy lub poczytamy książki?

Zaopiniowanie tych zmian było pierwszą decyzją nowego Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum, na czele którego stanęła w tym roku szkolnym Natalia Jasiński z III a, a wraz z nią Dominika Homa z III b.