Zwiedzanie gmachu parlamentu RP

Dnia 4 grudnia br zaprzyjaźniony z naszą szkołą poseł Lucjan Pietrzczyk przygotował dla gimnazjalistów zwiedzanie gmachu parlamentu RP. Pierwszym punktem wycieczki było obserwowanie obrad sejmu z galerii. Następnie przeszliśmy do sali obok, gdzie dokładnie zostaliśmy zapoznani z pracami sejmu i senatu. Pani przewodnik przedstawiła nam historię polskiego parlamentaryzmu oraz dzieje zabudowań, w których do dziś stanowi się prawo. Poseł pokazał drugoklasistom miejsca gdzie obradują posłowie w komisjach oraz oprowadził nas po zabudowaniach sejmowych szczegółowo tłumacząc ich przeznaczenie. Po zwiedzaniu udaliśmy się do Buffo na obiad, który ufundował uczniom pan Lucjan. Smakowity posiłek dodał młodzieży sił, dlatego dziarsko udaliśmy się do muzeum Wojska Polskiego. Był to ostatni punkt naszej wyprawy do stolicy.

Panu posłowi Lucjanowi Pietrzczykowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i liczymy jednocześnie na dalszą tak udaną współpracę.