Bilcza górą!

„Ekologia się opłaca, szkoła w sprzęty się wzbogaca” pod takim hasłem odbyła się kolejna edycja konkursu ekologicznego dla dzieci ze szkół z gminy Morawica. Konkurs organizowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach we współpracy z Gminą Morawica.

„Ekologia się opłaca, szkoła w sprzęty się wzbogaca” pod takim hasłem odbyła się kolejna edycja konkursu ekologicznego dla dzieci ze szkół z gminy Morawica. Konkurs organizowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach we współpracy z Gminą Morawica, w ramach którego szkoła zbierała surowce wtórne: makulaturę i plastik (butelki PET i nakrętki). Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bilczy w roku szkolnym 2014\2015 zebrali łącznie: 5 tys. 490 kg makulatury (na 12 tys. kg w całej gminie) i 880 kg plastiku (1500 kg w gminie), czym zasłużyli na I miejsce w gminie Morawica. W skali gminy nagrodzonych zostało 215 uczniów, z czego w naszej szkole 101 dzieci, które przekazały najwięcej surowców i jako nagrody otrzymały z rąk Wójta Gminy, Pana Mariana Burasa słuchawki nauszne, a dla szkoły został przekazany laptop. Za przebieg konkursu odpowiedzialna była pani Zofia Młyńska.