Dnia 29 września 2019r. (niedziela) odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Nasza szkoła zwraca szczególną uwagę na poziom czytelnictwa uczniów, dlatego również i w tym roku przyłączyliśmy się do akcji głośnego czytania.

27 września 2019r. (piątek) w bibliotece szkolnej zorganizowane zostało spotkanie, podczas którego uczniowie zostali wprowadzeni w świat głośnego czytania i wraz z nauczycielami czytali fragmenty różnych książek. Teksty czytane były przez uczniów starszych klas dla młodszych koleżanek i kolegów, jak również sami najmłodsi czytali swoje ulubione książki zwracając dużą uwagę na to, aby tekst przeczytany był głośno i wyraźnie. Po głośnym czytaniu uczniowie wykonali prace plastyczne, na których przedstawili swoje ulubione książki oraz korzyści płynące z ich czytania.

Mamy nadzieję, że Dzień Głośnego Czytania, nie będzie jednym dniem, ale codziennością dla wszystkich uczniów.