Dzień Dziecka pod żaglami

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlęta” Bilcza, po udanym sezonie Dzień Dziecka spędziły leniuchując pod żaglami na zalewie w Cedzynie. Dzięki pomocy zaprzyjaźnionego Żeglarskiego Klubu Morskiego „Bryza” dzień pierwszy czerwca okazał się inny od pozostałych i na długo zapadnie w pamięci naszym zawodniczkom. Komandor Klubu Bogusław Tomasik zaprosił je na rejs po akwenie, a przy okazji lekcję instruktażową. Trzech instruktorów pomogło dziewczynom wypłynąć na dwóch łódkach: trenerze i foce II. Po ponad godzinnej wyprawie wspólnie z instruktorami: Jackiem Tomasikiem, Tomaszem Kabałą i Zofią Kabałą zasiadły przy ognisku gdzie był przygotowany poczęstunek.