Dzień Pisarza

3 marca to dzień, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek. Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy (PEN Club) w 1984 roku, a celem tego święta jest upowszechnianie literatury, obrona wolności słowa oraz rozwój społeczności pisarzy na świecie.

Tego dnia organizowane są spotkania autorskie oraz wieczory literackie, podczas których czytane są dzieła polskich oraz zagranicznych pisarzy. Uczniowie naszej szkoły również stali się częścią tej tradycji i w środę, 3 marca wzięli udział w zajęciach literackich, zorganizowanych w bibliotece szkolnej. Podczas spotkania uczniowie poznali polskich pisarzy, ale także samodzielnie potrafili wymienić kilku z nich. Uczniowie dowiedzieli się również jak wygląda praca pisarza i wypowiadali się na temat tego, czy ich zdaniem napisanie np. książki jest łatwe, czy trudne. Mieli również okazje zobaczyć i porównać jak wyglądała praca pisarza dawniej, a w dzisiejszych czasach. Okazało się, że z narzędzi jakimi posługiwali bądź posługują się pisarze, to nie komputer najbardziej zaciekawił naszych najmłodszych, lecz maszyna do pisania, na której mogli popracować i sprawdzić, jak wygląda praca na maszynie. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci okazało się również pisanie piórem, które zdaniem dzieci nie jest takie proste.

Uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję ponownie spotkać się na zajęciach literackich już niedługo, bowiem 23 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Książki, na który zapraszamy i zachęcamy do czytania książek.