DZIEŃ ZIEMI W GIMNAZJUM

16.04.2014r. z okazji corocznego święta Ziemi w gimnazjum w Bilczy odbył się Turniej Ekologiczny klas pod hasłem „Zmieniaj nawyki – nie klimat”. Zabawa i rywalizacja pozwoliła uczniom naszej szkoły zapoznać się z procesami zmian klimatycznych i ich skutkami. W programie znalazły się: prezentacja hasła i stroju ekologicznego, makiety miasta klimatycznego wykonanej z surowców wtórnych. Gimnazjaliści z powodzeniem pochwalili się propozycjami stroju chroniącego przed uciążliwymi czynnikami klimatycznymi, takimi jak: słońce, wiatr, kwaśne opady czy burze piaskowe. Zmierzyli swoje siły w konkurencjach sportowych. Po zliczeniu punktów za udział w konkurencjach turniejowych – wyłoniono klasę ekologiczną, którą została w tym roku szkolnym klasa IIIa. Zwycięzcy otrzymali puchar ekologiczny, słodką nagrodę i dzień wolny na wycieczkę. Miejsce drugie przypadło kl. IIIc, a trzecie Ic. Na koniec podsumowano wyniki indywidualnych konkursów ekologicznych i rozdano wyróżnionym nagrody. W konkursie plastycznym na plakat „Stop zmianom klimatu” nagrodzono:

• Macieja Januszka z kl. Ia,
  • Karola Grzybczaka z kl. Ib,
  • Agnieszkę Gil z kl. Ic.

W konkursie multimedialnym na prezentację „Wpływ zmian klimatu na zdrowie człowieka wyróżniono:

• Michała Pawlika z kl. IIIa,
  • Adriannę Wronę z kl. IIIb,
  • Magdalenę Pabian z kl. IIc.

Udział w ekologicznym turnieju pozwolił gimnazjalistom zaprezentować ciekawe, oryginalne pomysły na zdrowy, przyjazny dla środowiska styl życia i nauczyć poprzez zabawę jak przeciwdziałać nieuchronnym następstwom zmieniających się warunków klimatycznych naszej Ziemi.

Nagrodzonym gratulujemy, dziękujemy uczniom i wychowawcom za współpracę.

Organizatorzy:

Kamila Mazur