Festiwal projektów gimnazjalnych

20 marca uczniowie klas II mieli możliwość zaprezentowania dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz kolegom i koleżankom z klas I efektów swojej trzymiesięcznej pracy, w tym bowiem dniu odbył się FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH. W roku szkolnym 2014/2015 zrealizowaliśmy następujące projekty:

1. ,,Fenomen liczby siedem”, opiekun projektu: Grażyna Kosno – Mazur.
  2. ,,Wiem, co jem, czyli o zdrowym odżywianiu się gimnazjalistów”, opiekun projektu: Robert Dulemba.
  3. ,,Historia filmu”, opiekun projektu: Martyna Kasznia.
  4. ,,Czy nasze działania wpływają na globalne ocieplenie?”, opiekun projektu: Kamila Mazur.
  5. ,, Poczuj „chemię” do chemii – triki chemiczne dla każdego”, opiekun projektu: Angelika Kamizela.
  6. ,, Wirtualna rzeczywistość – zagrożenia i korzyści”, opiekun projektu: Leszek Pałka.
  7. ,,Jak zorganizować zawody sportowe?”, opiekun projektu: Maciej Ściga.
  8. ,,I Ty możesz zostać literatem!”, opiekun projektu: Irena Zawadzka.
  9. ,,Inscenizacja w języku niemieckim baśni pt. ,,Czerwony Kapturek”, opiekun projektu: Monika Wiech- Piazdecka.

Formy przedstawienia efektów pracy gimnazjalistów były bardzo różnorodne – mogliśmy obejrzeć interesujące prezentacje multimedialne, filmy nagrane przez uczniów, plakaty, inscenizację baśni pt. “Czerwony Kapturek” , wysłuchaliśmy słuchowiska baśni ułożonej przez gimnazjalistów oraz mieliśmy możliwość zapoznania się z tomikiem twórczości uczniowskiej pt. ,,Myśli i słowa”.

Na zakończenie tego ciekawego i pełnego niezapomnianych wrażeń spotkania pani dyrektor Urszula Wróblewska podziękowała uczniom klas drugich oraz ich opiekunom za zaangażowanie podczas realizacji zadań oraz koordynatorowi – pani Irenie Zawadzkiej za zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie Festiwalu Projektów.