Gimnazjaliści biorą udział w sesji Rady Gminy

6 maja br. gimnazjaliści przybyli do Urzędu Gminy Morawica na sesję rady gminy. Uczniowie klas drugich mogli zobaczyć jak podejmowane są decyzje w sprawach takich jak zmiana budżetu gminy Morawica na rok 2014 czy odpłatne lub nieodpłatne nabycie przez gminę pewnych nieruchomości. Gimnazjaliści zapoznali się również z podejmowaniem uchwał w sprawach związanych ze szkolnictwem czy w sprawie nadania nazwy ulicy Bocznej w miejscowości Chmielowice. Taka wizyta będzie dobrym wstępem przed nauką wiedzy o społeczeństwie w klasie trzeciej, a szczególnie z tematyką – samorządna Rzeczpospolita.