III miejsce w Finale Wojewódzkim Szczypiorniaka na Orlikach 2015

Szczypiorniak na Orlikach jest turniejem ministerialnym, od 3 lat regularnie organizowanym w hali przy Zespole Szkół w Bilczy. W tym roku gospodarze zajęli pierwsze miejsce w kategorii chłopców i dziewcząt, co umożliwiło im awans do finału województwa. Chłopcy pomimo zdobytego awansu nie mogli uczestniczyć w rozgrywkach z przyczyn technicznych. Dziewczęta, mimo okrojonego składu pojawiły się na turnieju zdobywając bardzo dobre 3. miejsce w województwie świętokrzyskim.

Pierwszy etap finału odbył się w Wolicy, gdzie musiały pokonać dwa zespoły: SP z Zaborowic i SP z Ostrowca Świętokrzyskiego, aby grać dalej. Udało się to zrealizować, co otworzyło im drzwi do walki o najwyższe lokaty w Chęcinach. Tam niestety przegrały ze Szkołą z Końskich 10:7 oraz Staszowa 9:11. Bardzo cieszy nas 3. miejsce w województwie, choć niewiele zabrakło nam do zwycięstwa, a tym samym wyjazdu na Ogólnopolski Turniej do Krakowa. W Krakowie w tym samym czasie odbywał się będzie turniej towarzyski piłki ręcznej mężczyzn i każdy uczestnik finału szczypiorniaka na orlikach 2015 będzie mógł oklaskiwać biało- czerwonych na meczu Polska- Dania, jest więc czego żałować – mówi Agata Osman, trenerka zespołu.

Po zakończeniu turnieju zwycięskie drużyny odebrały gratulacje oraz puchary i medale z rąk Burmistrza gminy i miasta Chęciny, p. Roberta Jaworskiego oraz Prezesa Świętokrzyskiej Federacji Sportu p. Grzegorza Budziosza. Podziękowania należą się również p. Robertowi Dulembie nauczycielowi ze szkoły w Bilczy za pomoc w przygotowaniu zespołu do rozgrywek.