Niecodzienna lekcja biologii

W dniu 24 października 2018r. pan Burmistrz Miasta i Gminy Morawica Marian Buras wraz z panią Sekretarz Anną Kowalską uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych prowadzonych w ramach dwujęzyczności w Szkole Podstawowej w Bilczy. Była to lekcja biologii przygotowana i poprowadzona w języku angielskim przez panie Jadwigę Chorzępę oraz Aleksandrę Machulską.

Od września w szkole w Bilczy są prowadzone w ramach dwujęzyczności zajęcia z geografii oraz biologii w języku angielskim. Uczestniczy w nich ponad 20 uczniów klas siódmych. To szczególne lekcje, podczas których młodzież poszerza swoją znajomość języka angielskiego jednocześnie przyswajając wiadomości zawarte w podstawie programowej z biologii i geografii. Są to zajęcia jedyne w swoim rodzaju. Nie ma tu sprawdzianów i kartkówek, jest za to zaangażowanie i pasja dwóch nauczycielek do nauczania oraz chęć uczniów do zdobywania wiedzy.

Podczas lekcji zaproszeni goście pan Marian Buras i pani Anna Kowalska wraz z panią dyrektor Urszulą Wróblewską i Marią Sarnat mieli możliwość zdobycia lub odświeżenia wiedzy na temat budowy układu kostnego człowieka. Wspólnie z uczniami poznawali słownictwo, odpowiadali na pytania typu „Which part of our body contains 3 long bones?” (Która część naszego ciała składa się z 3 długich kości?) czy wspólnie układali szkielet człowieka. Teraz już wszyscy pamiętają, że wrist to nadgarstek zaś szkielet dorosłego człowieka składa się z ponad 200 kości. Potrafią również opowiadać o tym w języku angielskim.

Była to niecodzienna lekcja języka angielskiego i biologii jednocześnie, których w szkole w Bilczy jest całkiem sporo. Panie nauczycielki Jadwiga Chorzępa i Aleksandra Machulska wraz z Dyrekcją szkoły zapraszają na kolejne lekcje zarówno z biologii jak również z geografii.