Powiatowe eliminacje konkursu „Bezpieczeństwo na Piątkę”

W piątek 9 listopada w Centrum Konferencyjnym Targów Kielce, odbyły się XII Powiatowe Eliminacje Konkursu ,,Bezpieczeństwo na Piątkę’’. Do olimpiady przystąpiła trzyosobowa drużyna z piątej klasy naszej szkoły. Znajomość przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym została sprawdzona na podstawie testu, składającego się z 20 pytań. Rowerowy tor przeszkód pokonywała jedna osoba, wyznaczona z grupy. Ostatnim etapem rywalizacji była prezentacja przygotowanych wcześniej prac, oceniana przez komisję złożoną z przedstawicieli policji oraz KRUS OR w Kielcach. Nasi reprezentanci za swoją makietę otrzymali maksymalną ilość punktów. Ratownik medyczny z Zespołu Ratownictwa Oddziału Prewencji Policji w Kielcach przeprowadził dla uczestników konkursu pokaz oraz warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Mimo, że nasza drużyna nie stanęła na podium, uczniowie zadowoleni byli ze współzawodnictwa z najlepszymi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów konkursu m.in. Prezydenta Miasta Kielce, Starostę Powiatu Kieleckiego, Przewodniczącego Rady Miasta Kielce, WORD Kielce, KRUS OR w Kielcach, Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach, KOWR OT w Kielcach, TVP 3 Kielce, Echo Dnia Kielce, radio FAMA, radio Kielce, Muzeum Wsi Kieleckiej, Energetyczne Centrum Nauki, RCKiK w Kielcach.