Przedstawienie „Królowa Śniegu”

19 marca w sali teatralnej w gimnazjum odbyła się długo oczekiwana premiera przedstawienia pt. „KRÓLOWA ŚNIEGU” w reżyserii pani Magdaleny Ramiączek. Słynną baśń znają wszyscy, ale każda jej interpretacja jest wyjątkowa. Nie inaczej było i tym razem. Dzielna Gerda, łatwowierny Kaj, królowa mroźnej krainy, rozbójniczka z rozbójnikami, sympatyczne wrony, wróżka kwiatowa i jej tańczące kwiaty , księżniczka i książę, śnieżynki, narratorzy i niesamowity czarodziej ze swoją świtą diabłów nie pozwolili licznie zgromadzonej publiczności na nudę. Przeciwnie, zafascynowani przedstawieniem rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech, śledzili przebieg wydarzeń i nie jednemu zakręciła się łezka w oku. Barwne kostiumy bogata scenografia i niesamowite efekty muzyczne w pełni ukazywały baśniową atmosferę i klimat spektaklu. Wyśmienici aktorzy w których wcielili się uczniowie klasy V C zagrali z dużym wyczuciem, potrafili wczuć się w swoje role. Następnego dnia odegrane zostały jeszcze dwa przedstawienia dla społeczności szkolnej.