Rodzic jako ekspert

18 listopada klasę IIa odwiedził tata Jakuba- dr inż. Sebastian Różowicz. Nasz gość pracuje na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki w Politechnice Świętokrzyskiej. Dr Różowicz opowiadał o swoich zainteresowaniach i pracy. Przedstawił prezentację na temat prądu elektrycznego, rodzajach oświetlenia, krążeniu wody w przyrodzie, odnawialnych źródłach energii. Na spotkaniu podkreślone zostało przede wszystkim bezpieczeństwo używania urządzeń elektrycznych. Dzieci dowiedziały się jak w prosty sposób można oszczędzać energię elektryczną aby zmniejszyć koszty domowe a także chronić nasze środowisko naturalne. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu „Nie taki prąd straszny”. Podczas spotkania uczniowie rozwiązywali zagadki tematycznie związane z energią elektryczną. Wszyscy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!