Rozśpiewana przerwa w Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Podczas długiej przerwy wszyscy uczniowie, wychowawcy i nauczyciele zebrali się w hali gimnastycznej, gdzie odśpiewano między innymi utwory: Rota, Piechota, Legiony czy Wojenko, wojenko.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Podczas długiej przerwy wszyscy uczniowie, wychowawcy i nauczyciele zebrali się w hali gimnastycznej, gdzie odśpiewano między innymi utwory: Rota, Piechota, Legiony czy Wojenko, wojenko. Wrażenie było imponujące, kiedy z ponad sześciuset piersi wyrwały się słowa My Pierwsza Brygada… lub przybyli ułani pod okienko…

„Rekord dla Niepodległej” został pobity również w Bilczy. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami punktualnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Polski. Był to niezmiernie uroczysty i podniosły moment, który na długo zostanie w naszej pamięci. Takie chwile są nie tylko wzruszające lecz pozwalają uczniom i nauczycielom poczuć dumę z tego, że żyjemy w wolnej ojczyźnie.