26 października 2020 roku odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W bardzo nietypowy sposób, spowodowany pandemią, ale z wszystkimi rytuałami, jakie się wiążą z tym wydarzeniem. Tym razem dzieciom nie towarzyszyli bliscy, jedynie dbające o zachowanie wszystkich niezbędnych procedur wychowawczynie, kl. I A pani Małgorzata Molenda, I B pani Agnieszka Wira, I C pani Ewa Wach. Pierwszaki świetnie zaprezentowały swoje umiejętności i ze swadą przedstawiły krótki program artystyczny. Pani dyrektor, Urszula Wróblewska, każde dziecko przyjęła w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego, pasując je ogromnym ołówkiem. Złożona została uroczysta przysięga, dotycząca godnego reprezentowania szkoły. Były życzenia od delegatki Rady Rodziców i drobne upominki od uczniów klas drugich. Z przyjemnością przyłączamy się do tych życzeń i mamy nadzieję, że spełnią się w stu procentach.