Święto Babci i Dziadka w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Bilczy

12 lutego bieżącego roku w ZOL-u przy ulicy Osikowej w Bilczy odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie z klasy II A Szkoły Podstawowej w Bilczy przygotowali pod kierunkiem Pani Zofii Młyńskiej przedstawienie. Dzieci prezentowały wiersze i piosenki, w których wychwalały zalety babci i dziadka. ,,Dziadkowie to wielki skarb” – to motto powtarzano wielokrotnie.

Uczniowie pokazali swoje talenty aktorskie w przedstawieniu pt. ,,Czerwony Kapturek”. W główną rolę wcieliła się Agatka Nartowska. Rodziców zagrali Julia Skowron i Tomasz Tarapacz. W roli gajowego podziwialiśmy Nikodema Ponikowskiego. W rolę wilka przebranego za policjanta wcielił się Maciek Lelas. Nad całością czuwała Ola Hajduk w roli narratora. Występy dzieci były często przerywane gromkimi brawami. Wielu widzom ze wzruszenia popłynęły łzy. Na zakończenie dzieci wręczyły pensjonariuszom ZOL-u piękne kartki z życzeniami. W tym miejscu pragniemy podziękować uczniom z klasy II A, IV B oraz VI A, którzy zaangażowali się w wykonanie widokówek kwiatowych z życzeniami. Przy wyjeździe na przedstawienie służyła swoją pomocą Pani Katechetka Renata Kot. Dziękujemy też Pani Ewie Wach i Barbarze Węgrzyn za przygotowanie dekoracji. Szczególne podziękowania dla Rodziców dzieci z klasy II A.