Uczniowie klasy II „C” zajęli I miejsce w Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego!

Uczniowie klasy II „C” naszej szkoły: Dominika Wójcik, Milena Piszczek oraz Maksymilian Wilczyński mają powody do dumy. Ich sukces był poprzedzony ciężką pracą oraz dodatkową nauką języka angielskiego. Zdobyli I miejsce w Gminnym Konkursie z języka angielskiego! Konkurs odbył się 4 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Morawicy. W językowej rywalizacji wzięło udział 15 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu całej gminy z klas II i III . W pierwszej części uczniowie w trzyosobowych zespołach pisali test leksykalno-gramatyczny powiązany z quizem na temat Wielkiej Brytanii. Następnie przystąpili do ustnych odpowiedzi oraz zaśpiewali przygotowaną przez zespół piosenkę. Konkurs obejmował wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z języka angielskiego w szkole podstawowej oraz podstawowe informacje dotyczące Wielkiej Brytanii. Finaliści konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Warto się uczyć języka angielskiego!