Wycieczka do Warszawy

11 października 2016 odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie klas drugich gimnazjum oraz pięciu opiekunów. Młodzież spotkała się przy szkole o godz. 5:50. Głównym celem wycieczki była wizyta w Sejmie i Senacie.

Podróż trwała ponad 3 godziny. Gdy dotarliśmy do stolicy udaliśmy się do „Centrum Nauki Kopernik”, aby zapoznać się z różnymi wystawami. Po około 3 godzinach pojechaliśmy autokarem do Senatu i Sejmu, który od XVIw. stanowi najwyższy organ władzy ustawodawczej w Polsce. Tam zostaliśmy podzieleni na dwa zespoły. Moja grupa najpierw udała się do Sali Kolumnowej, a później do ogromnej, zielonej Sali, gdzie zazwyczaj przebywają posłowie. Mieliśmy również możliwość zrobić sobie zdjęcie w głównym holu. Po zwiedzeniu tych bardzo ważnych dla Polski miejsc dostaliśmy zakładki do książek. Dowiedzieliśmy się, że w naszym państwie jest 100 senatorów i 460 posłów. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Na początku poszliśmy do bazyliki. Na jej drzwiach widniały sceny z życia Jana Chrzciciela. Kilkadziesiąt metrów dalej widzieliśmy starą kamienicę zniszczoną w czasie II wojny światowej. Zatrzymaliśmy się również przy Kolumnie Zygmunta i pomniku Syrenki Warszawskiej. Droga powrotna trwała nieco krócej niż podróż do Warszawy. Później wszyscy udaliśmy się do domu.