Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

06.05.2014r. w Zespole Szkół w Bilczy uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej oraz nauczyciele uczestniczyli w uroczystym apelu, aby uczcić 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. W przedstawieniu słowno-muzycznym przygotowanym pod kierunkiem nauczycieli: Kamili Długosz-Szałapskiej, Anny Ślusarz, Leszka Pałki, wystąpili uczniowie gimnazjum z klasy 1B i 2C oraz absolwentka szkoły Daria Kierońska.