Akademia upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości

Dnia 7 listopada 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół w Bilczy wspólnie z nauczycielami zgromadzili się na uroczystej akademii upamiętniającej rocznicę odzyskania niepodległości.

Dzień 11 listopada w naszej tradycji obchodzony jest w sposób wyjątkowy, ponieważ właśnie wtedy wspominamy ważne wydarzenia historyczne. Od 11. 11.1918 r. naszym przodkom zawdzięczamy wolność, aby uczcić ten moment z naszych dziejów, uczniowie zgromadzeni na akademii mieli możliwość uczestniczyć w wyjątkowej lekcji historii. Oglądając przygotowany występ przenieśli się w krótką podróż po przeszłości. Wspominając minione wydarzenia zatrzymywali się na stacjach: niewoli, powstań, I wojny światowej, by wreszcie dotrzeć do tej najważniejszej stacji, którą była Niepodległość. Takie uroczystości jak ta pozwalają nam na kształtowanie poczucia dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji. Dziś, bowiem ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej, bo przecież naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci.