Bajkowy pierwszy dzień wiosny

Dnia 22.03.2014r w Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego uczniowie klas 0-3 oraz IV –VI świętowali przybycie wiosny pod hasłem: Bajkowy Pierwszy Dzień Wiosny.

Klasy 0-3 zaprezentowały się w bajkowych przebraniach oraz wykonały przygotowane przez siebie piosenki ze znanych wszystkim bajek dla dzieci. Wspaniałe kostiumy oraz wyjątkowe wykonanie utworów muzycznych sprawiły, że jury przyznało wszystkim jednogłośnie pierwsze miejsce. Następnie uczniowie klas młodszych wspólnie z wychowawcami udali się na spektakl teatralny pt.: „Królowa Śniegu”, przygotowany przez uczniów klasy V c pod kierunkiem p. M. Ramiączek.

Klasy starsze w tym dniu rywalizowały ze sobą w „Bajkowych Prezentacjach”. Konkurs polegał na zaprezentowaniu przez klasę bajkowej piosenki i strojów, a także przygotowaniu pod bacznym okiem wychowawców 4- stronicowych książeczek na temat wylosowanej historii. Wśród nagrodzonych przez jury znalazły się: klasa VI b , która zaprezentowała wspaniałe wykonanie bajki pt.: „Pszczółka Maja”, dzięki czemu zdobyła pierwsze miejsce, klasa V b prezentująca bajkę pt.: „Kacze opowieści” wywalczyła drugie miejsce, klasa IV a z historią pt.: „ Kubuś Puchatek i przyjaciele” znalazła się na miejscu trzecim. Gościem specjalnym w tym dniu była oczekiwana przez wszystkich pani Wiosna, w roli, której wystąpiła p. R. Kot.

Za organizację Święta Wiosny odpowiedzialne były: p. T. Górecka, p. M. Kasznia, p. B. Pietrzczyk, p. M. Ramiączek.