BAŚNIOWY ŚWIAT ANDERSENA

02.04.2019 r. w ramach współpracy biblioteki szkolnej i publicznej w naszej szkole odbyła się impreza okolicznościowa z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci– Baśniowy Świat Andersena. Spotkanie przygotowały: p. T. Kasperek i p. A. Opatowska w porozumieniu z p. B. Tomaszewską – nauczycielem wychowawcą ze świetlicy szkolnej.

Każdy nosi w sobie jakąś Andersenowską bajkę, która tak zachwyciła go w dzieciństwie, że nie może zapomnieć tego wstrząsu, bajkę, która urosła wraz z nim, odkrywając coraz głębsze, coraz bliższe w miarę dojrzewania, warstwy.
K. Kuliczkowska

02.04.2019 r. w ramach współpracy biblioteki szkolnej i publicznej w naszej szkole odbyła się impreza okolicznościowa z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci – Baśniowy Świat Andersena. Spotkanie przygotowały: p. T. Kasperek i p. A. Opatowska w porozumieniu z p. B. Tomaszewską – nauczycielem wychowawcą ze świetlicy szkolnej. Najpierw pierwszoklasiści wysłuchali informacji o życiu i twórczości H. Ch. Andersena, następnie została im przeczytana baśń pt.: Dzieje roku. Na koniec spotkania uczniowie bardzo chętnie i z zaangażowaniem rozwiązywali krzyżówkę, dotyczącą znajomości twórczości Andersena oraz odgadywali tytuły jego dzieł na podstawie ilustracji.