„Dzień Pluszowego Misia”

W dniach 24 i 27 listopada 2017 sześcioro uczniów klas II gimnazjum pod kierunkiem p. Martyny Kaszni realizowało w przedszkolu w Bilczy projekt gimnazjalny pt. „Dzień Pluszowego Misia”.

Zuzia Biernacka, Ola Łatyńska oraz Nikola Prokopu z klasy II b udały się do grupy Smerfów i Skrzatów, a Filip Kwapisz i Bartek Zawadzki z II b wraz ze Słavko Asenov z II a do grupy Gumisiów.

Przygotowaliśmy dla przedszkolaków wiele atrakcji i niespodzianek. Warsztaty rozpoczęliśmy od przedstawienia dzieciom historii pluszowego misia i wręczenia im własnoręcznie przygotowanych opasek z wizerunkiem tej sympatycznej postaci. Następnie wspólnie pracowaliśmy nad kolejnymi zadaniami. Przedszkolaki musiały między innymi odszukać takie same misie na różnych obrazkach, policzyć niedźwiadki znajdujące się na ilustracjach, wyciąć elementy postaci, poprawnie je ułożyć i przykleić na kartce. Kolejną atrakcją był konkurs, w którym należało odgadnąć imię prezentowanego misia oraz podać tytuł bajki, której jest on bohaterem. Wśród pytań pojawiły się także te dotyczące życia prawdziwych niedźwiedzi. Każda dobra odpowiedź nagradzana była słodkim upominkiem. Przedszkolaki bardzo się angażowały we wszystkie wykonywane zadania, chętnie brały udział w zabawie. W związku z tym wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodkości. Na zakończenie wspólnie z dziećmi obejrzeliśmy bajkę pt. „Kubuś Puchatek”.

Jesteśmy przekonani, że wszyscy – zarówno uczniowie gimnazjum jak i przedszkola – będziemy bardzo miło wspominać „Dzień Pluszowego Misia”.