Gminny Konkurs Komunikacyjny pod hasłem: ”Bądź ostrożny na drodze”

W czwartek 15 maja odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu komunikacyjnego pod hasłem „Bądź ostrożny na drodze”. Do konkursu przystąpiło 6 szkół z gminy Morawica. Uczniowie biorący udział w konkursie już po raz drugi mieli okazję udzielać odpowiedzi za pomocą pilotów – TESTICO. Pytania wyświetlane były na ekranie, a zadaniem dzieci było wskazać prawidłową odpowiedź naciskając odpowiedni przycisk na pilocie. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą z zakresu ruchu drogowego. Komisja w skład której weszli policjanci z KWP w Kielcach oraz Komisariatu Policji w Morawicy, a także przedstawiciele Straży Gminnej byli pod wrażeniem tak dużych umiejętności dzieci. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej z Bilczy, na drugim miejscu byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Morawicy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów: pana Mariana Burasa – wójta gminy Morawica, pana Andrzeja Muchę – Prezesa Stowarzyszenia Księgowych Grupa Finans-Servis; panią Marzenę Siekierko – kierownik marketingu Wydawnictwa JUKA-91 oraz pana Artura Młyńskiego – Prezesa Zarządu GE-KO sp.zo.o. Podczas konkursu zaprezentował się zespół TAKT prowadzony przez panią Małgorzatę Molendę.