II sesja Dziecięcej Rady Gminy Morawica

2 czerwca w Sali Konferencyjnej Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy zwołano II sesję Dziecięcej Rady Gminy Morawica. Nasza szkoła również miała swoich przedstawicieli, którzy godnie reprezentowali naszą placówkę szkolną poprzez aktywne uczestnictwo w sesji. Uczeń, Maksymilian Dróżdż, jako senior Rady, miał możliwość prowadzenia sesji. Porządek obrad przedstawiał się następująco:

• Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad
  • Ślubowanie radnych
  • Wybór Przewodniczącego Dziecięcej Rady Gminy Morawica
  • Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia zasad zachowania uczniów
  • Podjęcie uchwały w sprawie utrzymania czystości i porządku wokół swoich szkół i domów
  • Debata na temat: ,,Co możemy zrobić dla dzieci w naszej gminie?”
  • Interpelacje, zapytania i wolne wnioski
  • Sprawy różne
  • Zakończenie obrad II sesji Dziecięcej Rady Gminy Morawica

Podczas sesji panowała bardzo miła, ciepła atmosfera. Padało wiele pytań związanych z poprawą funkcjonowania gminy, szkół i mieszkańców. Pan Wójt traktował wszystkie pytania bardzo poważnie, udzielał prelegentom wyczerpujących odpowiedzi. Uczestnicy sesji mogli poczuć się jak prawdziwi politycy i poprzez zabawę poznać smak wyborów. Być może kiedyś, jako dorośli ludzie, będą uczestniczyć w obradach i podejmować kluczowe decyzje w naszym kraju.