Inauguracja projektu „Dziecięca piłka ręczna”

Konferencja, na którą zostało zaproszone ponad sto samorządowców, dyrektorów i nauczycieli z większości świętokrzyskich gmin poznało we wtorek 15 listopada w Hali Sportowej przy ulicy Krakowskiej w Kielcach założenia programu „Dziecięca Piłka Ręczna” realizowanego przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Konferencję otworzył Marszałek województwa świętokrzyskiego p. Adam Jarubas oraz Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, p. Jacek Wołowiec, którzy wręczyli przedstawicielom szkół podstawowych akcesoria do gry w piłkę ręczną.

Program kierowany jest do uczniów klas I–III pierwszego etapu edukacyjnego. Głównym założeniem programu jest zwiększenie atrakcyjności wychowania fizycznego w szkołach podstawowych. Ostatnie badania wskazują niestety, że jedna trzecia uczniów uważa zupełnie inaczej. Kolejnym założeniem programu, co mocno podkreślał dyrektor sportowy Vive Tauronu Kielce, jest wychowanie przyszłych mistrzów sportu. Każda szkoła, w tym również Szkoła Podstawowa w Bilczy otrzymała zestawy składające się z bramki, 10 piłek, kamizelek oraz znaczników do tworzenia boiska. W realizacji projektu „Dziecięca piłka ręczna” w naszej szkole biorą udział: p. Agata Osman i p. Barbara Węgrzyn oraz uczniowie z klas I – III.

W czerwcu na zakończenie projektu zostanie zorganizowany turniej dla wszystkich szkół biorących udział w programie, w którym zostaną wyłonieni najlepsi piłkarze i piłkarki ręczne z całego województwa.