Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!

11 listopada 2019r. obchodzimy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To już 101 lat jak jesteśmy wolnym krajem. Dla całej naszej społeczności szkolnej patriotyzm jest szczególną wartością. Dlatego każdego roku z wielkim zaangażowaniem kultywujemy tak ważne dla nas Polaków święto.

Ṥladami Józefa Piłsudskiego

W bibliotece szkolnej został utworzony kącik historyczny poświęcony pamięci bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność. Zostały również wyeksponowane książki, które przedstawiają wydarzenia z okresu odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dnia 6 listopada uczniowie za pomocą książek przenieśli się w czasy odzyskania przez Polskę niepodległości. Historia działań Józefa Piłsudskiego wywarła na czytelnikach wiele emocji – zwłaszcza tych najmłodszych, którzy historię dopiero poznają, jak wielkim Patriotą był i jak wiele poświęcił, abyśmy my mogli być dzisiaj wolnym krajem.